קרדיולוג ילדים

קרדיולוג ילדים

קרדיולוגים ילדים הם רופאים המתמחים בטיפול בילדים ובמתבגרים עם מומי לב מולדים, אי ספיקת לב ומצבים נוספים המשפיעים על הלב.

מיהו קרדיולוג ילדים?

קרדיולוגיה היא ענף ברפואה העוסק במניעה, אבחון וטיפול במחלות לב באמצעות תרופות או ניתוחים.

קרדיולוג ילדים הוא רופא המתמחה במניעה וטיפול במחלות לב, ריאות ודם בילדים..קרדיולוגים לילדים הם רופאים שהוכשרו במיוחד להתמודד עם מחלות לב, ריאות ודם של ילדים כמו מומי לב מולדים. לקבוצה זו יש גם תפקיד חשוב במזעור מקרי מוות ממחלות נשימה מולדות שעלולות להוביל לתסמונת מוות פתאומי של תינוקות (SIDS).

קרדיולוגים לילדים הם אנשי מקצוע רפואיים המתמחים באבחון, טיפול ומניעה של מחלות לב בילדים. הם מתייעצים עם רופאים, הורים ומטפלים כדי לשפר את הבריאות וההתפתחות של ילדים הסובלים מבעיות לב.

הם עובדים כחלק מצוות לצד רופאי ילדים, רופאי משפחה, אחיות, פסיכולוגים קליניים ומומחים נוספים. הם גם מייעצים על דרכים שבהן ילדים יכולים לנהל אורח חיים פעיל כדי להפחית את גורמי הסיכון למחלות לב וכלי דם.

מהן הבעיות בהן מטפל קרדיולוג ילדים?

רפואת ילדים היא תחום עם חולים בסיכון גבוה, ולכן יש צורך בצוות של קרדיולוגים ילדים שירכז את הטיפול בילדים.

ישנן כמה בעיות נפוצות בהן מטפלים קרדיולוגים לילדים.

  1. מחלת המסתם המיטרלי: המסתם המיטרלי נפתח בצד שמאל של הלב, ומאפשר זרימת דם מהחדר השמאלי לתוך אבי העורקים ולעורק הריאתי. כאשר זה נכשל, הדם מתגבש בלב ובריאות במהלך מחזור הנשימה של הילד, וכתוצאה מכך גודש ופגיעה תפקודית כגון קשיי נשימה או עייפות
  2. מחלת מסתם אבי העורקים: מסתם אבי העורקים ממוקם בחלק התחתון של הלב ונפתח כדי לאפשר זרימת דם מהאטריום הימני לחדר הימני, ואז דרך העורקים בדרכו חזרה לריאות.

בעיות לב, כגון מחלות לב, הן דאגה שכיחה בקרב קרדיולוגים ילדים. למרות שהם עשויים שלא לטפל במצבים אלה באופן ישיר, הם יכולים לעזור בכל צורך תרופתי שיש למטופל.

– מחלת מסתם מיטרלי: כאשר השסתום בין הלב והריאות שלך נחסם, זה יכול לגרום לתסמינים כמו קוצר נשימה או כאבים בחזה.

– מומי לב מולדים: כאשר תינוק נולד עם חריגה במסתמי הלב שלו ו/או אחד או בשני החדרים, הם זקוקים לרוב לניתוח ליצירת פתחים נוספים כדי לאפשר זרימת דם.
קרדיולוג ילדים

מהו בטחון עצמי

 ביטחון עצמי נובע מתערובת של יכולת ואמונה עצמית. זה לא קשור רק לדברים שאתה יודע, אלא גם בדברים שאתה יכול ליישם בחייך. החוכמה היא לזהות את החולשות ולשפר אותן באמצעות ניסיון וכישורים שניתנים להעברה לתחומי חיים אחרים.

דבר החשוב ביותר הוא לאמץ גישה חיובית כלפי עצמכם. חשוב מאוד לזכור שלא משנה כמה תנסו, הדברים לא תמיד יתנהלו כמו שאתם רוצים. אחת הדרכים למצוא אושר במקרים כאלה היא על ידי התמקדות בנקודות החוזק שלך ושימוש בהן לטובתכם.

טיפים להגברת הביטחון העצמי:

1) קבל את עצמך כפי שאתם.

2) תתעודדו כשהחיים נהיים קשים.

3) היו אקטיביים וקחו סיכונים – כישלון יכול להיות מתגמל.

4) מודע למחשבות ולרגשות שלכם.